Bezpieczne wykonywanie robót drogowych

Data wydarzenia:

31 maja 2022

Godzina rozpoczęcia:

09:00

Lokalizacja

Muzeum Romantyzmu

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Oddział w Ciechanowie oraz Inframedia Anna Krawczyk serdecznie zapraszają na konferencję “Bezpieczne wykonywanie robót drogowych. Bezpieczna Budowa oraz urządzenia i systemy służące poprawie BRD”.

 

Spotkanie skierowane jest do:

 • inwestorów drogowych
 • projektantów
 • inspektorów nadzoru
 • firm wykonawczych

Biorąc udział w spotkaniu dowiesz się:

 • jak prowadzić inwestycje drogowe w sposób bezpieczny dla wykonawców i użytkowników dróg
 • na co zwrócić uwagę przy czasowej organizacji ruchu
 •  w jaki sposób efektywnie informować użytkowników o utrudnieniach w ruchu
 • o najnowszych rozwiązaniach zabezpieczających szczeliny w obiektach inżynierskich
 • jakie są najnowsze trendy w zarządzaniu oświetleniem ulicznym.

Program

Od godz. 9.00 – rejestracja uczestników i bufet powitalny

9.30–10.40 Sesja I: Bezpieczna Budowa

9.30‒9.40        Uroczyste otwarcie

9.40‒10.10      Bezpieczeństwo pracy – Praktyczne wskazówki dla firm budowalnych – Piotr Sokołowski, starszy inspektor pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie

10.10‒10.40    Świadomy inwestor: elementy środowiska, od kiedy zaczyna się bezpieczeństwo, kwestie wizerunkowe inwestora – Sebastian Lewiński, zastępca dyrektora Biura Technicznego ds. BHP. Warbud S.A.

10.40‒11.00    Przerwa Kawowa

11.00‒12.50  Sesja II: Systemy i urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa

11.00‒11.30    Czasowa organizacja ruchu – Marek Wierzchowski, audytor BRD, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

11.30–12.00    Systemy zabezpieczające szczeliny w obiektach inżynierskich S …DELG80 – Jacek Pasikowski, dyrektor PrOWERk Sp. z o.o.

12.00–12.30    Zabezpieczenie robót budowlanych przy pomocy znaków zmiennej treści i urządzeń do pomiaru prędkości – Rafał Kuchta, dyrektor zarządzający DVS

12.30–12.50    Jasno i bezpiecznie – dobre praktyki w oświetleniu drogowym – Dawid Woźniak, Key Account Manager, Schréder Polska Sp. z o.o.

12.50–13.00    Przerwa Kawowa

13.00–14.00 Sesja III – Debata z udziałem prelegentów i uczestników

Moderator: Anna Krawczyk – Inframedia

 • Jakie korzyści niesie bezpieczeństwo na budowie dla inwestora i wykonawcy inwestycji?
 • Co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa a co je obniża?
 • Jakie środki prewencyjne podejmować?

Ok. 14.00 Zakończenie i lunch

Warunki udziału:

Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja regulaminu i dokonanie rejestracji do 25 maja. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerzy Główni:

PPUH PrOWERk Sp. z o.o. z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji i montażu barier ochronnych drogowych i mostowych. Firma z całkowicie polskim kapitałem, sukcesywnie rozwija asortyment o: barieroporęcze, osłony przeciwolśnieniowe, bariery energochłonne czy zabezpieczające. Od 2000 r. na licencji zagranicznej produkuje w Polsce różne typy barier ochronnych linowych. Nowe rozwiązania powstają na bazie doświadczeń i są testowane na torach w Niemczech i we Francji. Najnowszym produktem są systemy zabezpieczające szczeliny w obiektach inżynierskich. Firma oferuje także doradztwo techniczne i prezentacje swoich rozwiązań.

DVS ‒ producent zaawansowanych technicznie prostych i skutecznych rozwiązań z zakresu elektroniki dla drogownictwa. Z pasją do elektroniki tworzy rozwiązania sprawdzające się w niebezpiecznych miejscach na drodze. Biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i specyfikę zagrożenia projektuje i produkuje systemy bezpieczeństwa w zamkniętych obiektach przemysłowych. Stosuje surowce i materiały najwyższej jakości, które poddaje testom zarówno na etapie projektowania i produkcji. Oferuje wysoki stosunek jakości do ceny. DVS ‒ Technologia, bezpieczeństwo

Partnerzy:

Założona ponad sto lat temu firma Schréder jest światowym liderem nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych. Dostarczamy naszym Klientom wysokiej jakości energooszczędne oprawy i systemy oświetleniowe. Na polskim rynku jesteśmy obecni od 2000 roku. Specjalistyczna wiedza, pasja, innowacyjność i dążenie do zrównoważonego rozwoju, to dla naszych pracowników siła napędzająca do działania. Opracowując optymalne rozwiązania oświetleniowe, zapewniamy bezpieczeństwo i dobre samopoczucie w przestrzeniach publicznych, a także w miejscach pracy szczególnie narażonych na zagrożenia.

Założona w 1989 roku łódzka firma PROTEKT produkuje urządzenia i systemy zapewniające bezpieczeństwo pracy. Jej celem jest ochrona ludzi przed upadkiem z wysokości. Sprzęt stosowany jest w wielu dziedzinach gospodarki: podczas prac wysokościowych, głębokościowych oraz w ratownictwie. Oferuje zarówno składniki indywidualnego sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości ‒ szelki bezpieczeństwa, amortyzatory bezpieczeństwa, linki bezpieczeństwa, jak również stałe systemy asekuracyjne. Wszystkie produkty podlegające certyfikacji posiadają europejskie certyfikaty i są oznaczone znakiem CE.

Event FAQs

Gdzie mogę uzyskać dodatkowe informacje?

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu:


Anna Krawczyk


T. 606 217 777


E: a.krawczyk@inframedia.pl

Czy na miejscu jest parking?

Przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP jest ogólnodostępny parking.


Współrzędne: 


52°54'15.2"N 20°42'53.4"E

Czy mogę zgłosić więcej niż jedną osobę?

Możesz zgłosić więcej osób z Twojej instytucji, ale pamiętaj, aby każda miała swój adres e-mail. Posłuży on do potwierdzenia rejestracji, a po konferencji do wysłania materiałów szkoleniowych.

Lokalizacja

Liczba miejsc 80
 • Muzeum Romantyzmu
 • Zygmunta Krasińskiego 9
 • Opinogóra

Termin

 • 31 maja 2022 09:00   -   15:00
Podziel się tym wydarzeniem
Dodaj do kalendarza