Mazowiecki Konwent

Data wydarzenia:

5 marca 2022

Godzina rozpoczęcia:

09:00

Lokalizacja

Pałac Domaniowski

Spotkanie otworzy Waldemar Trelka, Starosta Radomski.

Obradom będą towarzyszyły wybory do władz Mazowieckiego Konwentu.

Warunki udziału:

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie rejestracji do 30 marca i wniesienie opłaty do 31 marca. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszty uczestnictwa:

  • przedstawiciel samorządu – 99 zł + 23% VAT (121,77 zł brutto). Przy złożeniu oświadczenia o zapłacie ze środków publicznych, podczas rejestracji, obowiązuje zwolniona stawka VAT;
  • pozostali uczestnicy – 290 zł + 23% VAT (356,70 zł brutto).

Cena oprócz wiedzy merytorycznej obejmuje całodzienną przerwę kawową i lunch.

Dodatkowe informacje:

Anna Krawczyk

T. 606 217 777

E: a.krawczyk@inframedia.pl

Program

Od godz. 8.30 – rejestracja uczestników i bufet powitalny

9.00–10.30 Sesja otwierająca

Moderator: Anna Krawczyk – Inframedia (5’)

Waldemar Trelka, starosta radomski – uroczyste otwarcie Konwentu (15’)

Beata Leszczyńska, zastępca dyrektora Departamentu Dróg Publicznych, Ministerstwo Infrastruktury – zmiany w przepisach techniczno-budowlanych dla dróg publicznych oraz rekomendowane do powstającego rozporządzenia Ministra Infrastruktury (30’).

Adam Czerwiński, przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych – Rola Zarządców Dróg Powiatowych w stosowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań związanych z zarządzaniem drogami publicznymi (30’)

Joanna Chojnacka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Radomiu, zastępca przewodniczącego Mazowieckiego Konwentu Zarządców Dróg – Obrady Konwentu związane z wyborem prezydium (10’)

10.3010.50 Przerwa kawowa

10.50–12.10 BLOK I Bezpieczeństwo na sieci dróg samorządowych

Marek Wierzchowski – audytor BRD, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Praktyczne wskazówki oceny warunków BRD w obrębie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów – lokalizacja, wyposażenie, widoczność, oświetlenie (30’)

Jacek Pasikowski, dyrektor PrOWERk Sp. z o.o. (40’) – Systemy zabezpieczające szczeliny w obiektach inżynierskich S …DELG80

Rafał Kuchta, dyrektor zarządzający DVS – Znaki aktywne – przykra konieczność czy szansa na poprawę bezpieczeństwa? (30’)

Dawid Woźniak, Key Account Manager, Schréder Polska Sp. z o.o. (30’)

Dyskusja (10’)

12.10–12.40 – Obrady Konwentu z głosowaniem, w trakcie przerwa kawowa

12.40–14.30 – BLOK II Technologie drogowe i mostowe

12.40–13.10 – Marek Krajewski, Stanisław Styk, Ecocinere Sp. z o.o. – Wnioski z projektu badawczego dotyczącego gruboziarnistych mieszanek mineralno- asfaltowych oraz jednowarstwowe nawierzchnie asfaltowe alternatywą dla „nakładek” (30’)

13.10–13.40 – Juliusz Żach, kierownik Działu Badań i Rozwoju Mostostal Warszawa SA – Niezawodność obiektów inżynierskich

13.40–14.00 – Wyniki wyborów do Mazowieckiego Konwentu

Dyskusja (30’)

Ok. 14.30 Zakończenie i lunch

Partner Główny

PPUH PrOWERk Sp. z o.o. z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji i montażu barier ochronnych drogowych i mostowych. Firma z całkowicie polskim kapitałem, sukcesywnie rozwija asortyment o: barieroporęcze, osłony przeciwolśnieniowe, bariery energochłonne czy zabezpieczające. Od 2000 r. na licencji zagranicznej produkuje w Polsce różne typy barier ochronnych linowych. Nowe rozwiązania powstają na bazie doświadczeń i są testowane na torach w Niemczech i we Francji. Najnowszym produktem są systemy zabezpieczające szczeliny w obiektach inżynierskich. Firma oferuje także doradztwo techniczne i prezentacje swoich rozwiązań.

Partnerzy:

DVS ‒ producent zaawansowanych technicznie prostych i skutecznych rozwiązań z zakresu elektroniki dla drogownictwa. Z pasją do elektroniki tworzy rozwiązania sprawdzające się w niebezpiecznych miejscach na drodze. Biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i specyfikę zagrożenia projektuje i produkuje systemy bezpieczeństwa w zamkniętych obiektach przemysłowych. Stosuje surowce i materiały najwyższej jakości, które poddaje testom zarówno na etapie projektowania i produkcji. Oferuje wysoki stosunek jakości do ceny. DVS ‒ Technologia, bezpieczeństwo

Założona ponad sto lat temu firma Schréder jest światowym liderem nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych. Dostarczamy naszym Klientom wysokiej jakości energooszczędne oprawy i systemy oświetleniowe. Na polskim rynku jesteśmy obecni od 2000 roku. Specjalistyczna wiedza, pasja, innowacyjność i dążenie do zrównoważonego rozwoju, to dla naszych pracowników siła napędzająca do działania. Opracowując optymalne rozwiązania oświetleniowe, zapewniamy bezpieczeństwo i dobre samopoczucie w przestrzeniach publicznych, a także w miejscach pracy szczególnie narażonych na zagrożenia.

Mostostal Warszawa SA należy do grona największych firm budowlanych w Polsce. Działając w roli generalnego wykonawcy, realizuje inwestycje we wszystkich kluczowych sektorach budownictwa: ogólnego, przemysłowego, ekologicznego, energetycznego, infrastrukturalnego i drogowego. Posiada doświadczenie w tworzeniu konstrukcji stalowych i instalacji technologicznych. Wyróżnikiem spółki jest prowadzona konsekwentnie, od 2005 r., działalność badawczo-rozwojowa.

Wydarzenie wygasło

Lokalizacja

Liczba miejsc 50 (20 Pozostało)
  • Pałac Domaniowski
  • Konary 8
  • Wieniawa

Termin

  • 5 marca 2022 09:00   -   5 kwietnia 2022 15:00
Podziel się tym wydarzeniem
Dodaj do kalendarza