ATRA … i spokojna głowa

Kiedyś bezpieczeństwo i higiena pracy były traktowane jako niepotrzebne widzimisię. Dziś to już nie tylko wymóg, ale ważny element employer branding. Potrzeba bezpieczeństwa leży przecież u podstaw piramidy Maslowa. Jak zatem mówić o rozwoju pracowników bez zaspokojenia ich podstawowych potrzeb. Poznajcie hełm ATRA, który zapewni spokojną głowę nie tylko pracodawcy ile i pracownikom.

Mózg to najważniejszy z ludzkich organów. Stanowi centrum układu nerwowego. Wraz z rdzeniem kręgowym tworzy ośrodkowy układ nerwowy. Nic w tym więc dziwnego, że jego ochrona jest kwestią priorytetową.

Mając powyższe na uwadze łódzka firma PROTEKT wyprodukowała lekkie przemysłowe hełmy ochronne – ATRA. Przeznaczone są one do pracy na wysokościach.

Elektroizolacja i wentylacja

Producent proponuje dwie wersje w zależności od potrzeb. ATRA 10 – elektroizolacyjna zapewnia ochronę spełniającą normy EN397 oraz EN 50365:2002 w zakresie ochrony odpowiednio przed krótkotrwałym kontaktem z przewodnikiem prądu (AC 440V), jak i porażeniem prądem (AC 1000V oraz DC 1500V). Natomiast ATRA 10V to wersja wentylowana przeznaczona jest do użytkowania w gorące dni.

Bezpieczeństwo i wygoda

Konstruktorzy hełmów postawili nie tylko na bezpieczeństwo, ale i wygodę użytkowania. Stąd Hełm ATRA wykonano z wytrzymałego i lekkiego ABS-u. Stąd jego waga to tylko 430 gram. Regulowany, 4-punktowy pasek podbródkowy umożliwia komfortowe dopasowanie hełmu. Sprzyja temu także szeroki zakres regulacji obwodu więźby 51-63 cm.

Dodatkowe cechy hełmów ATRA:

  • bardzo wysoką odporność na boczne odkształcenia (LD) oraz uderzenia;
  • szeroki zakres temperaturowy pracy, przewyższający normy 397:2012+A1:2012 (od -30°C do +50°C);
  • dostępność w wersji ze stałą lub ruchomą więźbą;
  • szeroką paletą kolorystyczną – 11 kolorów od bardziej klasycznych: białego, czarnego, pomarańczowego i żółtego po rzadziej spotykane, jak zielony czy różowy.

Akcesoria uzupełniające

PROTEKT zadbał także o istotne akcesoria dodatkowe zwiększające poziom bezpieczeństwa użytkownika.

Podstawowa osłona twarzy z poliwęglanu ATRA S10 mocowana do hełmu chroni przed cząstkami o średniej energii (B – kulka stalowa o średnicy 6mm o prędkości 120m/s), rozbryzgami cieczy oraz gorącymi metalami i stopionymi ciałami stałymi.

Zestaw składa się z ochronnej szybki wizjera, ramki, zawiasów oraz adapterów umożliwiających montaż do ochronników słuchu, lub bezpośrednio do skorupy hełmu.

Kolejnym akcesorium do ochrony twarzy i wzroku jest siatkowa osłona twarzy ATRA S30. Wykonana z polipropylenu oraz wytrzymałej, malowanej na czarno, siatki ze stali nierdzewnej zapewnia ochronę przed cząstkami o niskiej energii (F – kulka stalowa o średnicy 6mm o prędkości 45m/s). Zapobiega uszkodzeniom twarzy i wzroku, przed odpryskami drobnych kamieni czy gałęzi. Szczególnie polecana dla arborystów przy pracach leśnych.

Zestaw składa się z siatkowego wizjera, ramki, zawiasów oraz adapterów umożliwiających montaż do ochronników słuchu, lub bezpośrednio do skorupy hełmu.

Wysoki poziom ochrony przed hałasem zapewniają ochronniki słuchu o metalowej (IHA 111) i plastikowej konstrukcji (IHA 121).

Na słotę

Na zimowe i chłodniejsze dni producent proponuje specjalne ocieplacze zimowe do hełmów – IHA 200, IHA 201 oraz IHA 202. Montowane do więźby ocieplacze znajdują zastosowanie nie tylko z hełmami ATRA, ale także są kompatybilne z innymi hełmami bezpieczeństwa. Ich zastosowanie nie wpływa w żaden sposób na stabilność hełmu i swobodę użytkowania w pracy.

Regulowane pod brodą zapięcie na rzep zapewnia wygodę. Ocieplacze wykonano z nieprzemakalnego materiału, chroniącego przed wilgocią. Wewnętrzna warstwa polarowa z kapturem zapewnia komfort cieplny na szyi oraz uszach.

ATRA … i potrzeba bezpieczeństwa Twoich pracowników jest zapewniona.

Zobacz także!

Dodaj komentarz