a

Gamedev w łódzkim wydaniu

Gamedev w łódzkim wydaniu
Gamedev w łódzkim wydaniu

Gamedev w łódzkim wydaniu – czyli o łódzkich, krajowych i globalnych szansach branży rozwoju gier oraz o klastrze Gamedev z Arkadiuszem Rogozińskim z CorreStudio, Maciejem Zasadą i Jakubem Brzózką z UNIT9, Michałem Morozem z Makimo, Leszkiem Lisowskim i Łukaszem Dębskim z Wastelands Interactive oraz Edytą Ratajczyk z Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego rozmawia Anna Krawczyk. Debata odbyła się w lipcu 2015 roku w Łodzi.

Gamedev (wym. gejmdew) – branża zajmująca się tworzeniem gier wideo. Najszybciej rozwijająca się dziedzina branży rozrywkowej, osiągająca przychody porównywalne z filmową. Gamedev jest też często zaliczany do branży IT, jednak ze względu na bardzo wysoką kreatywność twórcy gier wideo działają według innych standardów.

Łódzki Klaster Gamedev został zainicjowany i objęty koordynacją przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego w ramach realizowanego projektu „Klaster Nowych Technologii” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jest to pierwszy i jedyny tego rodzaju projekt w województwie łódzkim, dający możliwość rozwoju powiązań kooperacyjnych we wspólnym sektorze producentów gier komputerowych. Projekt zakłada skupienie instytucji okołobiznesowych, uczelni wyższych oraz przedsiębiorców zainteresowanych najnowocześniejszymi technologiami z zakresu rozwiązań informatycznych oraz rozwoju gier.

Zagadnienia:

  • Założenia powołania klastra i korzyści dla firm zrzeszonych
  • Jakie są oczekiwania wobec świata nauki, a szczególnie uczelni tworzących klaster?
  • Gry komputerowe kojarzone są przede wszystkim z rozrywką. Gdzie jeszcze znajdują zastosowanie?
  • Przyszłość klastra

Sprawozdanie z debaty zostało opublikowane w wydaniu nr 8 biuletynu Łódź Kreuje Innowacje.

Zobacz także Polskie zagłębie IT i BPO!