a

O jakości dróg w Powiecie Sępoleńskim

O jakości dróg w Powiecie Sępoleńskim

11 września 2019 r. dyskutowaliśmy o jakości dróg w Powiecie Sępoleńskim. Gospodarzem spotkania z cyklu regionalnych seminariów technologicznych był Jarosław Tadych, Starosta Sępoleński.

Współorganizatorami szkolenia były Lafarge i LH Engineering. Warto podkreślić, że gdy w 2017 roku Powiat nawiedziła nawałnica, która zniszczyła infrastrukturę drogową, Lafarge zaoferowało materiały budowlane na jej odbudowę. Przypomniał o tym Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, gość honorowy spotkania.

Ze względu na to, że Sępólno ma się czym pochwalić jeśli chodzi o rozbudowę dróg, tak więc ostatnio zrealizowane i planowane inwestycje przedstawił Erwin Eckert, dyrektor Zarządu Drogowego w Sępólnie Krajeńskim.

Warto podkreślić, że wydarzenie stało się okazją do podpisania umowy pomiędzy Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych i Powiatem Sępoleńskim na dofinasowanie kolejnej inwestycji drogowej.

Pod koniec spotkania odbyła się runda porad indywidualnych z ekspertami. Z związku z tym, że spotkanie zgromadziło blisko 100 uczestników, samorządowców oraz przedstawicieli Lasów Państwowych z województwa kujawsko-pomorskiego, dyskutowano nie tylko o jakości dróg w Powiecie Sępoleńskim, ale także w całym województwie.

Pomimo to wydaje się, że spotkanie pozostawiło niedosyt. Wydaje się wysoce prawdopodobne, że zarówno organizatorzy jak i współorganizatorzy powrócą jeszcze na gościnną ziemię sępoleńską.

Dziękujemy wspaniałemu gospodarzowi, współorganizatorom, uczestnikom za uświetnienie naszego spotkania.

I Blok – otwierający

 • Uroczyste otwarcie seminarium – Jarosław Tadych, Starosta Sępoleński
 • Prezentacja Zarządu drogowego w Sępólnie Krajeńskim – Edwin Eckert, dyrektor
 •  Optymalny jakościowo i ekonomicznie dobór materiałów budowlanych i technologii
  – Cykl życia drogi, projektowanie BIM – Łukasz Marcinkiewicz, dyrektor zarządzający LH Engineering,
  – Dobór technologii do zadania inwestycyjnego – dr inż. Tomasz Rudnicki, kierownik Zespołu ds. Jakości/ Główny Technolog LafargeHolcim

II Blok – tematyczny

 • Partnerstwo publiczno-prywatne w realizacji inwestycji na drogach samorządowych – Tomasz Korczyński, współkierujący praktyką partnerstwa publiczno-prywatnego w kancelarii Dentons
 • Planowanie i nadzór nad realizacją inwestycji  – Marek Krajewski, prezes zarządu Instytutu Badawczego Materiałów Budowlanych
 • Realizacje w technologii betonowej na drogach samorządowych – Piotr Kijowski, Stowarzyszenie Producentów Cementu

III Blok – technologiczny

 • Stabilizacja podłoża – diagnostyka i dobór technologii – Przemysław Stałowski, doradca Techniczny Segmentu Infrastruktura LafargeHolcim
 • Tajniki technologii betonowej – Jarosław Rokita, Kierownik Projektów, LafargeHolcim

Wyniki ankiety ewaluacyjnej

Ogólna ocena seminarium 0

Kompetencje zawodowe prelegentów 0

Spełnienie oczekiwań 0

Użyteczność pozyskanej wiedzy w pracy zawodowej 0

Kwestie organizacyjne 0

O jakości dróg w Powiecie Sępoleńskim
O jakości dróg w Powiecie Sępoleńskim
O jakości dróg w Powiecie Sępoleńskim
O jakości dróg w Powiecie Sępoleńskim
O jakości dróg w Powiecie Sępoleńskim
O jakości dróg w Powiecie Sępoleńskim