a

Poznaj swoją grupę docelową

Moja współpraca z Urzędem Miasta Łodzi sięga 2014 roku. Od 13 lat flagowym łódzkim projektem jest konkurs “Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Start-up”.Poznaj swoją grupę docelową to także jeden z celów programu.

Uczestnikami konkursu są młodzi przedsiębiorcy, chcący spróbować swoich sił w biznesie. W czasie kilku miesięcy trwania programu mają oni możliwość wzięcia udziału w szkoleniach.

W zeszłym roku dołączyłam do grona trenerów. Poznaj swoją grupę docelową tak można by w skrócie nazwać warsztat, który poprowadziłam 19 czerwca 2020 r. w łódzkim Bionanoparku.

O powodzeniu biznesu świadczy to, czy będzie popyt na oferowane usługi. Popyt to określona ilość dobra, którą nabywcy mają chęć kupić i mogą kupić po określonej cenie. Co jednak zrobić, aby nabywcy mieli chęć kupić akurat Twoje produkty czy usługi? Jak znaleźć grupę docelową? Jak znaleźć idealnego klienta?

Punktem wyjścia jest zastanowienie się jaki problem dzięki zastosowaniu naszej usługi czy produktu rozwiąże nasz klient. Od tego rozpoczęłam warsztaty.

Pracowaliśmy na konkretnych przykładach. Celem zajęć było nie tylko określenie grupy docelowej, ale także to gdzie szukać klientów i jak się z nimi komunikować.

Podczas spotkania wykorzystałam pracę z nieświadomym umysłem wprowadzając uczestników w medytację spotkanie z klientem.

Ciekawy motyw medytacji, ja bym chciała poznać więcej takich sposobów

Zobacz także Opanuj lęk by działać z odwagą!

Poznaj swoją grupę docelową