a

Puck i Wejherowo razem dla jakości

Puck i Wejherowo razem dla jakości

29 maja 2019 roku w Wejherowie odbyło się seminarium „Jakość, technologia i finanse na drogach samorządowych”. Spotkanie odbywało się w cyklu rocznych seminariów technologicznych. Bezsprzecznie wyjątkowość wydarzenia polegała na tym, że jego gospodarzami był zarówno Powiat Pucki jak i Wejherowski. Można więc powiedzieć, że Puck i Wejherowo razem dla jakości.

W związku z tym spotkanie otworzyli więc wspólnie Jacek Thiel, wicestarosta Wejherowski, Tomasz Herrmann, wicestarosta Pucki. Współorganizatorami szkolenia były LH Engineering i Lafarge.

Następnie Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego zaprezentował zrealizowane i planowane inwestycje na sieci dróg powiatowych. Sądząc po ich ilości z pewnością infrastruktura drogowa stanowi ważny aspekt rozwoju obu powiatów. Prawdopodobnie Zarząd Drogowy pod kierownictwem Roberta Lorbieckiego jest jednym z niewielu, który powołały dwa starostwa. Tym bardziej widać, że Puck i Wejherowo razem działają w kwestii jakości dróg.

Konkludując przekazaliśmy wiedzę zarówno z zakresu finansowania, planowania, zarządzania inwestycjami jak i optymalnym doborze technologii. Z pewnością warto podkreślić, że prelegentami byli eksperci z praktycznym doświadczeniem. Bez wątpienia zostało to zauważone przez uczestników, który w ankiecie ewaluacyjnej przyznali najwyższe noty za poziom przygotowania naszych mówców.

Godne uwagi jest, że wśród uczestników gościliśmy przedstawicieli samorządów lokalnych: powiatów, gmin i miast oraz  Lasów Państwowych z województwa pomorskiego.

Na zakończenie pragniemy podziękować naszym wspaniałym gospodarzom samorządowym, współorganizatorom, patronom wydarzenia oraz oczywiście uczestnikom.

Blok I – Otwierający

  • Uroczyste otwarcie seminarium – Jacek Thiel, wicestarosta Wejherowski, Tomasz Herrmann, wicestarosta Pucki
  • Prezentacja Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego – Robert Lorbiecki, dyrektor
  • Partnerstwo publiczno-prywatne w realizacji inwestycji na drogach samorządowych – Tomasz Korczyński, współkierujący praktyką partnerstwa publiczno-prywatnego w kancelarii Dentons
  • Optymalny jakościowo i ekonomicznie dobór materiałów budowlanych – Łukasz Marcinkiewicz, dyrektor zarządzający LH Engineering, dr. inż. Tomasz Rudnicki, kierownik Zespołu ds. Jakości/ Główny Technolog LafargeHolcim
  • Planowanie i nadzór nad realizacją inwestycji  – Marek Krajewski, prezes zarządu Instytutu Badawczego Materiałów Budowlanych

Blok II – Technologiczny

  • Stabilizacja podłoża – diagnostyka i dobór technologii – Przemysław Stałowski, doradca Techniczny Segmentu Infrastruktura LafargeHolcim
  • Realizacje w technologii betonowej na drogach samorządowych – Zbigniew Pilch, Stowarzyszenie Producentów Cementu
  • Tajniki technologii betonowej – Jarosław Rokita, Kierownik Projektów, LafargeHolcim

Wyniki ankiety ewaluacyjnej

Ogólna ocena seminarium 0

Kwalifikacje zawodowe prelegentów 0

Spełnienie oczekiwań 0

Użyteczność pozyskanej wiedzy w pracy zawodowej 0

Kwestie organizacyjne 0

Puck i Wejherowo razem dla jakości
Puck i Wejherowo razem dla jakości
Puck i Wejherowo razem dla jakości
Puck i Wejherowo razem dla jakości
Puck i Wejherowo razem dla jakości
Puck i Wejherowo razem dla jakości
Puck i Wejherowo razem dla jakości