Jak przestać się złościć?

Twoje życie zmieni się gdy pytanie „jak przestać się złościć” zmienisz na „do czego jest potrzebna złość”. Wówczas nie tylko dopuścisz ją do siebie, ale również nauczysz się wykorzystywać jej energię do konstruktywnego działania. Odzyskasz sprawczość w życiu.

Komunikat złości

Bardzo długo bałam się złościć. Tłumiłam złość i czułam się jakbym traciła cząstkę siebie.

Złość jest emocją, która informuje o tym, że Twoje granice są przekraczane lub potrzeby niezaspakajane.

Przykładowo – prosisz znajomą po raz kolejny, żeby nie bombardowała Cię telefonami dziesięć razy z rzędu tylko poczekała jak oddzwonisz, bo widocznie jesteś zajęta. To dość łagodny przykład na przekraczanie granic, są bowiem poważniejsze naruszenia granic cielesnych, psychicznych, ekonomicznych.

Jeśli pozwolisz choć raz danej osobie na przekroczenie Twoich granic stanie się to normą. Złość pojawia się więc po to, aby zareagować. Na początku łagodnie, a później stanowczo. Niestety gdy tłumaczenie nie pomaga zdarzają się też przypadki, w których następowało zerwanie relacji.

Wulkan energii

Złość niesie ze sobą energię do działania. Tłumienie złości powoduje bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia. Niewyrażona złość może doprowadzić do depresji, zawału serca, zaburzyć relacje, spowodować wycofanie z życia, gdy inni wchodzą Ci na głowę.

Gdy dopuścisz złość do głosu odzyskasz energię do działania. Nauczenie się konstruktywnego przeżywania złości oznacza przekucie jej energii w działanie. Gdy się tego nauczyłam stałam się wulkanem energii. Pożegnałam grzeczną dziewczynkę, która dawała sobie wejść na głowę na rzecz dbającej o siebie kobiety.

Czy Ty nadal szukasz odpowiedzi na pytanie „jak się przestać złościć? Czy teraz Twoim największym problemem jest jak odzyskać siebie?

Zobacz więcej!

Kurs 3 kroki

Fundamentalne zmiany